Meccslabdánk a kapufán csattant a hajrában!
- Ventil66
- 2 perccel ezelőtt
- 2 perc olvasás

Egy héttel halasztották a hőség miatt a 2. fordulót, de így is maradt belőle bőven az aktuális játéknapra is. Így az akkori 39-40 helyett "csak" 32-33 fokban kezdtünk a bányászvárosban. A szomszédos strandon "ezerrel" szólt a zene, kacarásztak a fürdőzők, miközben a pályán izzadtak a két együttes tagjai. Molnár Sándor, valamint Király Dávid asszisztens edző a kiállításuk - amiről azóta kiderült, hogy mindkettőjüknek 1 meccsre szól - miatt hiányoztak a meccsről, így a Baráth - Nemes, Varga, Czumbil, Cserkuti - Király, Hirman - Pócs, Erdey, Knolmár - Balázs összeállítású csapatot küldte pályára Csordás Csaba. Itt is találkoztunk korábban Bicskén futballozó játékosokkal a tartalékkapus Zelizi Patrik, illetve Gaszner Roland személyében.
A 9. percben Pócs szerzett labdát az ellenfél térfelén, bepasszolta Knolmárnak, aki ballal 18 méterről lőtt, a labda alig kerülte el a kaput. Még ebben a percben Ominger adott be a bal oldalról, Herjeczki visszafejelését Biben 18 méterről tűzte rá, de Baráthot nem hozta zavarba. A 19. percben Herjeczki a bal kapufát találta telibe, majd Biben fejelt a kapu mellé. Közben Varga lábára ráesett az egyik hazai játékos, ápolásra szorult, majd a szünetben cserére. A 29. percben Mester vágtázott a félpályától a büntetőterületre, a lövését Baráth hatástalanította. A 34. percben Herjeczki szöktette Omingert, aki Letenyei elé tálalt, a 16-osról leadott lövését Baráth megfogta. A 40. percben Cserkuti vágtázott el a bal oldalon, Királyt hozta játékba, akinek emelése Nemeshez került, de ő “eltörte” a labdát.
A szünetben a megsérült Vargát Grünfelder váltotta. A 48. percben két szögletet is rúgtunk, eredmény nélkül, majd Gaszner nagy bedobása után Ominger az oldalhálót találta el. Az 55. percben újabb Gaszner-taccsot követően Czumbil fejéről a kapunk felé pattanó labdát a gólvonalról mentette Cserkuti. A következő támadást Herjeczki indította, kiváló labdájával Mester lépett ki védőink közül és a 16-oson belépve, kissé jobbról a hosszú sarokba lőtt (1-0).
Két perccel később Cserkuti adott be a bal oldalról, Balázs még elvétette, de a túloldalról érkező Pócs néhány lépésről a kapuba továbbított (1-1).
A 62. percben Erdeyt Fodor váltotta. A 75. percben tetszetős Grünfelder-Pócs-Cserkuti adogatás után Cserkuti 15 méteres lövése Mohácsi jóvoltából került az alapvonalon túlra. A 78. percben Pócs, majd Grünfelder volt a labda útja, majd Balázs elől mentettek szögletre a hazai védők. A beívelést a hazai kapus kiütötte, Hirman 8 méterről irtózatos erővel lőtt a jobb kapufára. Ez volt a meccslabdánk! A hazai ellentámadás sarokrúgást hozott, a beívelést Deutsch közvetlen közelről fejelte a kapunkba (2-1). A 85. percben kitámadtunk, de labdát veszítettünk, a jelentős első osztályú múlttal rendelkező, nem sokkal korábban beálló Vernes a kapuig vágtázott, de lövését Baráth védte, majd taktikai okokból átadta helyét Schneidernek valamint a Knolmár-Balázs duót Nyul és Herczeg váltotta.
A 90+2. percben ismét egyedül maradt Vernes a mindent egy lapra feltevő támadásaink miatt, ezúttal szöktette Omingert, aki a 16-ostól lőtt a kapuba, kezdésre már nem is jutott idő (3-1). Nagy csatára késztettük a toronymagas esélyes hazaiakat. Két gólos ugyan a vereség, de előbb 1-1-nél a kapufán csattant a meccslabdánk, aztán a döntetlen eléréséért támadhattunk, nem sok hiányzott a bravúrhoz. Vállalható vereséget szenvedett csapatunk, a játék képe alapján közel volt a pontszerzés. Folytatás a Sárisápi Bányász SE ellen szombaton 17.30-kor idegenben. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter)

Hozzászólások